Wyjazd rodzinny do Teatru Tańca w Kielcach to kolejne wydarzenie organizowane w ramach inicjatywy oddolnej programu BLISKO przez nieformalną grupę „Rodzice dzieciom”.

2 czerwca 2023 roku z pod budynku biblioteki w Grabowie nad Wisłą grupa 50 osób rodzice z dziećmi, wyruszyła w podróż do Kielc do Teatru Tańca na spektakl pod tytułem „Kopciuszek”. W trakcie jazdy dla umilenia podróży zostały odczytane dwie wersje bajki „Kopciuszek”. Wersję oryginalną braci Grimm oraz wersję napisaną przez Hannę Januszewską. Zadaniem dzieci było wsłuchanie się w czytany tekst, a następnie odpowiedzenie, jakie różnice można było zauważyć w tych wersjach Kopciuszka. Prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodkim lizakiem. Po dotarciu na miejsce rodzice wraz z dziećmi udali się do budynku Teatru Tańca, gdzie z niecierpliwością wyczekiwali spektaklu. Adaptacja baśni Kopciuszka w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca powstała w oparciu o opracowanie literackie Charlesa Perrault’a oraz Wilhelma i Jacoba Grimm.