Dzięki realizacji projektu BLISKO  zadanie Biblioteka zawsze łączy odbyły się warsztaty mydlarskie w ramach cyklu spotkań pt. „Niezwykłe walory winogron”, które prowadziła Monika Chruściel, właśćicielka gospodarstwa agroturystycznego oraz winnicy w miejscowości Rudki. Na wstępie spotkania powiedziała, że dodatkiem do samodzielnie przygotowanych mydeł mogą być różne suszone zioła i kwiaty. Jednak najbardziej poleca mydło z dodatkiem ekstraktu z pestek winogron, które jest bogate w kwasy omega 6 i witaminę E, dzięki czemu działa regenerująco i antyoksydacyjnie na skórę. Korzystne dla nas jest również mydełko z zatopionymi w nim listkami winorośli stanowiące naturalny, delikatny peeling. Po krótkiej prezentacji na temat historii mydła i instrukcji, jak się go robi, uczestniczki zabrały się do pracy. Do dyspozycji miały piękne naturalne zapachy, różnorodne kolory, przyprawy, zasuszone kwiaty i zioła, liście oraz pestki winogron. Panie samodzielnie dobierały przygotowane składniki i tworzyły własną niepowtarzalną kompozycję mydła. Uczestniczki wykazały się dużą kreatywnością, ozdabiając swoje prace. Warsztaty były także okazją do ponownego spotkania się, rozmów oraz nawiązywania nowych znajomości. W warsztatach brały również udział w ramach job shadowing uczestniczki z Turcji, które przyjechały do naszej biblioteki w ramach Programu Erasmus+ learning agreement. Nasi goście będą z nami do 9 czerwca i będą przyglądać się naszej pracy, w tych dniach biblioteka przygotowała wiele ciekawych wydarzeń i niespodzianek.