W maju 2023 roku Grupa Inicjatywna Nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Długoszewskiej w Babinie rozpoczęła realizację projektu Od glinianej tabliczki do ebooka – historia książki. W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Przyłęku, która jest beneficjentem programu BLISKO – Biblioteka zawsze łączy, opracowałyśmy inicjatywę, której celem jest promocja czytelnictwa oraz literatury wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Przyłęk.

W pierwszych zajęciach warsztatowych, które  odbyły się 17 maja 2023 roku, wzięli udział uczniowie klasy piątej. Uczestnicy spotkania realizowali temat Historia pisma i książki.  Podczas zajęć, dzięki prezentacji w programie Power Point, dzieci zapoznały się z rodzajami pisma na przestrzeni dziejów, poznały różne formy książek, poczynając od  papirusów, poprzez tabliczki gliniane, książki pisane ręcznie, drukowane aż do współczesnych ebooków i audiobooków. Dowiedziały się także z jakich materiałów wykonywano książki, kto wynalazł druk, papier i ruchomą czcionkę. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

nprcz-belka-nck-kolor-rgb_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *