Wizyty studyjne czyli odwiedziny instytucji, miejsc w celu bliższego ich poznania. Zapewnione dodatkowe atrakcje to aktywny sposób na poznawanie i zdobywanie wiedzy.

Pierwszym miejscem odwiedzanym tego dnia była Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce. Osobą, która przywitała nas w progach biblioteki była dyrektor Małgorzata Podniesińska, która opowiedziała nam o instytucji i jej działaniach. Biblioteka również bierze udział w Programie BLISKO. Jest to pierwszy rok działania placówki w ramach tego programu i realizacji zadania pt. “Między wersami”.

Kolejną biblioteką była Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach. Tu również przywitała uczestników wizyty studyjnej dyrektor biblioteki Renata Antoszek oraz pracownicy placówki. Biblioteka w Niemacach może pochwalić się dużą salą koncertową, gdzie odbywają się warsztaty, koncerty i spotkania autorskie. Na wizytujących czekały już przygotowane materiały na warsztaty oraz prezentacja multimedialna o działalności placówek bibliotecznych.

„Z czym wróciliśmy?” Oczywiście padło to pytanie. To energia ludzi i ich zapał do pracy, działania oparte o dobrych relacjach i sieci kontaktów. Wizytujący zabierali ze sobą, także myślenie gospodarzy o promocji książki i czytelnictwa oraz lokalnego dziedzictwa  – tym konkretnym i ulotnym – bo nie można go zignorować, ono po prostu jest wokół nas.

Bibliotekarze z powiatu zwoleńskiego i lipskiego oraz partnerzy zadania “Biblioteka zawsze łączy” dziękują za tak miłe przyjęcie.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *