Realizacji działań w ramach Programu Blisko przyświeca idea pokazania bibliotek, jako trzeciego miejsca, o którym można powiedzieć „Dają przestrzeń i są blisko.” W  bibliotece jest przestrzeń do realizacji działań dla społeczności lokalnej o różnorodnej tematyce często związanej z realizowanymi pasajmi lub hobby, a pracownicy biblioteki są blisko aby wesprzeć te działania.

W komiksie, który oddajemy w został  zaprezentowany cykl działań edukacyjno-animacyjnych oraz inicjatyw oddolnych, jakie zostały zrealizowane w ramach zadania Biblioteka zawsze łączy. Znajdziemy tam zdjęcia z realizowanych warsztatów, kolorowanki z warsztatów z wspomniorysów, opowiadania ze spokań opowiadaczy oraz quizów z inicjatywy oddolnej.

Komiks można otrzymać bezpłatnie  we wszystkich  placówkach bibliotecznych.

Belka logotypowa Programu BLISKO