Jak powstaje książka – Inicjatywa Oddolna Program BLISKO

Koło Gospodyń Wiejskich „Dziedziczki” z Łagowa  jest autorem inicjatywy  pt. „Jak powstaje książka?”. W ramach działania zorganizowany będzie cykl  warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych dotyczących powstawania książki, pamiętników, albumów oraz biografii. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł samodzielnie stworzyć swoją książkę lub album. Zostaną one stworzone ręcznie, tematyka swoich dzieł wybiorą uczestnicy spotkań. W ich gestii będzie również rodzaj powstającego dzieła od barwnego komiksu po ręcznie kalgrafowane opowieści. Warsztaty będą odbywały się od 6 maja do 26 czerwca na łonie natury wśród drzew, które mogą stać się inspiracją do stworzenia książki. Ponadto uczestnicy projektu wyruszą śladami historii powstawania papieru do „Muzeum Papiernictwa” w Lublinie, gdzie programem wyjazdu obejmuje zajęcia muzealne z krótką historią papieru, uczestnicy dowiedzą się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalazkiem papieru, oraz poznanie współczesnej technologii produkcji papieru.