Osoby z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku, narządów ruchu odwiedzają biblioteki i biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez koła gospodyń czy OSP, są też uczniami szkół podstawowych. Co zrobić, by nasze instytucje były w jak największym stopniu dostępne pod względem architektonicznym? Jak się komunikować? Jaką ofertę kulturalną zaproponować? W jaki sposób informować o działaniach? Nad tym pracowaliśmy podczas warsztatów. Poruszyliśmy również kwestię dostępności strony internetowej i opisu alternatywnego do zdjęć. Z pakietu informacji przekazanych przez prowadzącą każdy mógł wybrać coś, co możecie zaadoptować w swojej placówce, by była jeszcze bardziej przyjazna osobom z niepełnosprawnościami.
W trakcie warsztaów wykorzystano różne formy pracy: prezentacja, praktyczne ćwiczenia oraz praca warsztatowa w mniejszych zespołach.