W ramach realizowanego przez bibliotekę projektu BLISKO zaprosiliśmy do udziału w lekcji biblioteczne dzieci z PSP Z Grabowa nad Wisłą na mini warsztat zielarski. Poprowadziły go panie z KGW z Grabowa nad Wisłą. Pogoda nam tego dnia dopisała, więc postanowiliśmy ją wykorzystać i poprowadzić to spotkanie w plenerze. O tym, że zioła są dobre na wszystko dobrze wiedzą seniorki z KGW, a dziś tę wiedzę przekazały młodemu pokoleniu, aby i oni znali i mogli korzystać z tych dobrodziejstw jakimi obdarza nas natura. Podczas spotkania panie przekazały uczestnikom tajniki związane ze zbieraniem i wykorzystaniem ziół w życiu codziennym. Opowiedziały i pokazały, jak przygotować napar ziołowy, omówiły właściwości lecznicze kilku, tych najpospolitszych gatunków ziół, a na koniec wszyscy delektowali się przepyszną herbatką z mięty zerwanej z własnego ogródka.

Spotkania z tradycją są realizowane w ramach projektu BLISKO (2022 – 2023) “Biblioteka  zawsze łączy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *