Nieformalna grupa „Rodzice dzieciom” z Grabowa nad Wisłą  jest autorem inicjatywy „Czas na wyobraźnię”. W ramach działania zorganizowana będzie akcja czytelnicza pt. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” w ramach której rodzice tj. mama i tata raz w miesiącu od kwietnia do września będą czytać w filii w Grabowie nad Wisłą dzieciom i młodzieży.

Kolejnym wydarzeniem będzie zaproszenie mieszkańców i czytelników do udziału  w zlocie motocyklowym lokalnej grupy MotoGang ze Zwolenia. Pasjonaci jednosladów bedą mogili podziwiać przerózne maszyny i porozmawiać jednocześnie z właścicielami , którzy podzielą się swoją pasją, a także będą obalać negatywne mity dotyczące motocyklistów. W trakcie zoltu będzie można wziąć udział w fotosesji pt. „Z książką przy motocyklu” oraz zapisać się na wyjazd rodzinny.

Zorgaznizowany zostanie również wyjazd rodzinny do Teatru Tańca w Kielcach na sceniczną adaptację baśni o Kopciuszku, powstałą w oparciu o opracowanie literackie Charlesa Perrault’a oraz Wilhelma i Jacoba Grimm (szczegółowe informacje https://ktt.pl/kopciuszek-spektakl-szkolny-duza-scena-ktt-20-stycznia-2023-r-godz-0900/) .

W okresie wakacji zostanie zorganizowany biwak dla dzieci i rodziców. W trakcie, którego uczestnicy będą się poszukiwać informacji w książkach i stosować w trakcie wydarzenia, jak radzić sobie w naturze. W trakcie wspólnego ogniska będzie miało wspólne czytanie intrygujących, trochę strasznych opowiadań.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *