W ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Grabowie nad Wisłą w realizacji projektu BLISKO „Biblioteka zawsze łączy”, 8 listopada odwiedziliśmy przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabowie. Gościem specjalnym i główną prowadzącą spotkanie była druhna Zuzanna, która w ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom specyfikę pracy strażaka. Pani Zuzia rozpoczęła spotkanie od przeczytania wiersza Urszuli Kozłowskiej „Strażak”. Następnie zaprezentowała strój i kilka elementów podręcznego sprzętu. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji.  Druhna Zuzia opowiedziała o zasadach prawidłowego zachowania się podczas pożaru. Wszyscy wspólnie przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci mogły przymierzyć hełm oraz sprawdzić jak ciężki jest wąż strażacki. Wizyta utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do włączenia się w działania druhów ochotników. Na zakończenie druhna rozdała dzieciom kolorowanki, które pięknie prezentują się na wystawie klasowej oraz odblaskowe opaski i zawieszki do plecaków.