W ramach Projektu Blisko „Biblioteka zawsze łączy” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przyłęku, w którym partnerami są m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Łagowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowie nad Wisłą w Publicznej Szkole Podstawowej w Łaguszowie w Grupie Przdszkolnej i Klasie 0 odbyło się spotkanie z członkinią OSP tj. ochotniczym strażakiem druhną Weroniką. Na początek dzieci wysłuchały książki pt. „Mam przyjaciela strażaka” czytaną przez naszego gościa. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka i, że nie jest to tylko i wyłącznie gaszenie pożarów. Na zakończenie każdy z uczestników mógł założyć mundur strażacki i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy ochotnik strażak oraz zrobić zdjęcie z naszym gościem.