Realizacja spotkania dla nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli nauczania początkowego oraz nauczycieli polonistów  przebiagała w myśl projektu „Biblioteka zawsze łaczy”, dofinansowanego z programu BLISKO. Nauczyciele są grupą osób, które najlepiej znają zainteresowania i zaangażowanie w życie szkoły osób czynnych zawodowo posiadających dzieci. Oczywistym jest fakt, że znają też potrzeby dzieci i młodzieży uczęszczającej do ich placówek. Ta grupa zawodowa jest skarbicą pomysłów na kreatywne działania na rzecz społeczności lokalnej. Często podejmuje się też realizacji różnorodnych projektów mających na celu poprawę życia i rozwój kulturalny mieszkańców wsi.
Spotkanie miało na celu wymianę ich doświadczeń i nakreślenie możliwości nawiązywania partnerstwa z biblioteką na rzecz rozwoju czytelnictwa. Wypracowane pomysły zostały wpisane do diagonozy przygotowanej przez zespół biblioteczny.