W ramach projektu „Biblioteka zawsze łączy” ”, dofinansowanego z programu BLISKO odbyło się spotkanie informacyjno – diagnozujące z liderów rozwijających swoje pasje poprzez działania podejmowane w kołach gospodyń wiejskich, tworzeniu gospodarstw agroturystycznych, prowadzeniu pasiek pszczelich, wyplataniu z wikliny. Spotkanie miało na celu wymianę ich doświadczeń i nakreślenie możliwości nawiązywania partnerstwa z biblioteką na rzecz rozwoju czytelnictwa z zachowaniem tradycji i historii regionu. Wypracowane pomysły zostały wpisane do diagonozy przygotowanej przez zespół biblioteczny.
Podczas spotkania omówiony został konkurs na inicjatywy oddolne dla wszystkich chętnych mieszkańców oraz organizacji pozarządowych, które chciałyby zorganizować wydarzenie wypełniające lukę w ofercie kulturalnej dla mieszkańców gminy Przyłęk promujące czytelnictwo.