Wieczór, biblioteka, książki i opowieści przy akompaniamencie etnicznej muzyki.

Gawędziarskie spotkanie w kręgu i wsłuchanie się w opowieści stalo się udziałem uczestników „Wieczoru opowieści”. Opowiadaczki i opowiadacze przenieśli wszystkich do krainy historii osadzonych w ich wspomnieniach oraz zapamiętanych bajaniach. Historie były pełne humoru, zaskakujących zwrotów akcji, z dawnych i niedawnych czasów. Naszych wspólnych. Było o mądrych matkach, odważnych obrońcach ojczyzny, zwyczajach i tradycjach jednoczących rodzinę. O chłopie, co przechytrzył diabła. Wszystkie opowiadania przeplatane były muzyką etniczną i śpiewem Gwidona Cybulskiego. W występy uczestników warsztatów włączył się ze swoimi opowieściami Jarosław Kaczmarek prowadzący spotkania dla lokalnych opowiadaczy.

Po występach opowiadaczy zebranej widowni zaprezentowały swoje umiejętności wokalne Koła Gospodyń Wiejskich z Rudek, Łaguszowa, Grabowa nad Wisłą oraz Zespół „Korzenie”.

Na takim wieczorze nie mogło zabraknąć poczęstunku obfitującego w tradycyjne potrawy i ciasta.

Gwidon Cybulski – muzyk multi-instrumentalista, wokalista, pedagog; grający na instrumentach etnicznych takich jak: balafony, ngoni, djembe, konga, tabla, didgeridoo, drumle, gitara, harmonijki ustne. Autor muzyki i tekstów piosenek. Zajmuje się działalnością muzyczno – edukacyjną prowadząc warsztaty i audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami niepełnosprawnymi.

Jarosław Kaczmarek – warszawski opowiadacz historii, związany ze Stowarzyszeniem Studnia O.  Działa również jako indywidualny twórca, współorganizuje projekty, których przedmiotem jest sztuka opowiadania historii. Prowadzi warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłych. Jest animatorem kultury, autorem opowiadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *