Od lipca realizowany jest cykl spotkań literackich „Żyjemy zgodnie z porami roku” we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki. Uczestnicy spotkań w bibliotece w Przyłęku wybierali fragmenty wierszy i innych utworów o porach roku na wsi  oraz innych niosących pozytywne przesłanie do przygotowania  listów z pozytywną wiadomością na dobry dzień.  Przyszedł czas na przeniesienie wybranych fragmentów na papier i wypełnienie przygotowanych kopert. Starannie przygotowane listy zamieszczone będą w dobrze widocznym miejscu, tak aby mieszkańcy mogli nie tylko cieszyć nimi oczy, ale także wybrać jeden dla siebie i zabrać ze sobą do domu.

Spotkanie literackie w filii w Grabowie nad Wisłą odbyło się  4 pażdzierniaka. Uczestnicy spotkania z zaangażowaniem przygotowywali swoje liściki zawierające cytat z przesłaniem. Inspiracji na ciekawy wpis seniorzy szukali w wierszach, opowiadaniach i powieściach polskich i zagranicznych pisarzy. Część liścików pozostawiono w bibliotece, aby każdy kto odwiedzi w najbliższym czasie placówkę mógł otrzymać korespondencję z „cytatem na dobry dzień”, którą zabierze ze sobą.

Spotkanie literackie w filii w Rudkach odbyło się 10 listopada. Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki wyszukiwały interesujących fragmentów w tomikach poezji oraz powieściach, śięgnęły też do Internetu w poszukiwaniu inspiracji. Następnie wpisywały wybrane cytaty na karteczki i umieszczały w kopertach, mając nadzieję że wybrane fragmenty sprawią radość czytającym.

Spotkanie literackie DKK w Grabowie nad Wisłą