W ramach programu BLISKO zadanie pt. Biblioteka zawsze łączy odbyły się warsztaty skierowane do bibliotekarzy i partnerów podnoszące ich kompetencje . Poprowadziła je Beata Rogalska menedżer kultury, członek Stowarzyszenia LABIB, bibliotekarka, trenerka. Pracuje z młodzieżą, dziećmi, osobami dorosłymi. Współpracuje z lokalnymi instytucjami. Prowadzi warsztaty z zakresu pedagogiki przyrody z elementami arteterapii oraz edukacji multisensorycznej. Autorka  niestandardowych projektów Tańcząc w płomieniach i Młodzieżowy BiblioRap.

Warsztaty miały na celu stymulowanie ciekawości poznawczej i zachęcały do szukania niestandardowych, ale prostych rozwiązań promocji czytelnictwa. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń uczestnicy poznali techniki i strategie kreatywnej pracy z posiadanymi zasobami rzeczowymi w bibliotece. Czytanie książki może być początkiem do intrygujących gier i zabaw dla każdej grupy wiekowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *