W dniu 19 czerwca 2023 roku odbył się piknik podsumowujący projekt „Od glinianej tabliczki do ebooka – historia książki”. Dzień rozpoczął się od spotkania wszystkich uczestników projektu na sali gimnastycznej, gdzie w obecności pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku Pani Joanny Kałużyńskiej i Pani dyrektor Danuty Marszałek, dzieci prezentowały efekty swoich prac, między innymi były to: drzewo czytelnicze, projekt okładki przeczytanej książki, papier czerpany i wykonane na nim inicjały. Przygotowana przez Panią Barbarę Kustrę prezentacja multimedialna przedstawiała, w jaki sposób przebiegały zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy projektu zmagali się z postawionymi przed nimi zadaniami do wykonania. Na koniec zebrani na sali mieli możliwość wysłuchania audiooboka nagranego przez uczniów klasy czwartej. 

     Zwieńczeniem projektu był przygotowany na placu szkolnym piknik, podczas którego w miłej i serdecznej atmosferze dzieci mogły przenieść się w świat ulubionej książki i zjeść kiełbaskę upieczoną na ognisku. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *