Dzień Kobiet to święto, które od dawna ma stałe miejsce w kalendarzu, w tym dniu jest wiele atrakcji dla czytelniczek i wszystkich pań odwiedzających biblioteki. Tak też było i w tym roku, spotkanie literacko – muzyczne pod tytułem „Panowie paniom” rozpoczęliśmy już od godziny 15:30. Na salę konferencyjną przybyły Panie z zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich , czytelniczki oraz miłośniczki naszej biblioteki. Spotkanie rozpoczęła kierownik biblioteki Monika Krześniak, serdecznie witając przybyłych gości oraz składając okolicznościowe życzenia. Następnie Pani Monika oddała głos naszemu gościowi Łukaszowi Wnukowi , który poprowadził oprawę muzyczną całego spotkania.

Pierwszym punktem programu był montaż literacko – muzyczny przygotowany przez panów podczas, którego Panie miały okazję wysłuchać się w poezję, opowiadania i anegdoty o kobietach oraz wysłuchały Walca Franza Schuberta, którego zagrał na skrzypcach Marek Wolszczak. Między utworami literackimi Łukasz Wnuk zaśpiewał dla Pań utwory ze swojego repertuaru muzycznego oraz zaprosił Panie do wspólnego śpiewania.

Kolejnym punktem spotkania była degustacja przystawek zgłoszonych na konkurs „Pochwal się swoją przystawką”. Wszystkie były pyszne, o czym przekonały się uczestniczki spotkania. Każda z Pań mogła oddać jeden głos na wybraną przystawkę, a laureatkami konkursu zostały:

I miejsce – Małgorzata Wiktorowska za przystawkę: Placuszki z serem i łososiem, która zdobyła 10 głosów

II miejsce ex aequo – Magdalena Rywacka za przystawkę: Kanapki imprezowe, zdobyła 8 głosów oraz Halina Wnuk za przystawkę: Rolada omletowa z kurczakiem i szpinakiem, zdobyła 8 głosów

III miejsce – Teresa Woźniak za przystawkę: Deska wędlin dojrzewających, zdobyła 6 głosów

podziękowania za udział w konkursie otrzymały: Izabela Wiktorowska, Katarzyna Knieć i Małgorzata Stolarczyk.

Po części degustacyjnej przyszedł czas na kolejnych gości, którymi były konsultantki firmy Farmasi. Panie w bardzo ciekawy sposób omówiły gamę oferowanych przez firmę produktów, a jest ona dosyć szeroka: preparaty do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, ekskluzywne zapachy dla kobiet i mężczyzn. Farmasi ma swej ofercie również innowacyjne suplementy diety oraz produkty wspierające ogólne zdrowie i kondycję fizyczną. Wszystkie kosmetyki są w 100% naturalne i wegańskie. Podczas spotkania pięć losowo wybranych Pań otrzymały drobne upominki od firmy.

Ostatnim punktem wydarzenia było losowanie trzech  Voucherów do SPA,  w tym dniu szczęście uśmiechnęło się  do Pani Niny Nowakowskiej , Pani Krystyny Hołuj oraz Pani Barbary Wójcik. Wszystkim Paniom gratulujemy!!!

Wydarzenie przeciągnęło się do późnych godzin popołudniowych, Panie wychodząc z budynku biblioteki były uśmiechnięte i zadowolone, cieszymy się, że mogłyśmy w tak sympatyczny sposób umilić im ten szczególny dzień. A w szczególny sposób chcemy podziękować oczywiście Panom, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu i przygotowali dla Pań tyle atrakcji  literacko – muzycznych, a w naszym koncercie literacko – muzycznym wzięli udział Gos Mieczysław, Dypa Wiesław, Szmajda Wojciech, Wnuk Łukasz , Wnuk Remigiusz, Solecki Maksymilian, Makowiecki Michał, Wolszczak Marek i Nowak Konrad. Panowie wielkie dzięki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *