W ramach projektu BLISKO  „Biblioteka Zawsze Łączy” w środę 4 kwietnia w bibliotece gościliśmy młodzież klasy VI z PSP Babina i Panią Dorotę Derlatkę na warsztatach związanych z tradycjami wielkanocnymi. Spotkanie poprowadziła Pani Natalia Przepiórka – członkini KGW w Grabowie nad Wisłą, która jest również regionalną twórczynią ludową. Pani Natalia podczas spotkania opowiedziała o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą , a  młodzież w trakcie rozmowy wyszukiwała w literaturze opisującej tradycje, różne ciekawostki związane z tymi świętami. Kolejnym punktem spotkania było wykonanie pisanki metodą DECOUPAGE,  co wymagało cierpliwości i skupienia. Każdy starał się wykonać swoją pisankę schludnie i estetycznie tak, aby efektownie zdobiły koszyczek wielkanocny. Za udział w warsztatach bardzo dziękujemy uczniom , Pani Dorocie Derlatce oraz Pani Natalii za przekazanie tak wielu informacji .