Budowa „Zakątku ziołowego” już zakończona! W miesiącu czerwcu na placu wiejskim w Rudkach odbywały się intensywne prace przy budowie ogrodu ziołowego. W pierwszym etapie, mieszkańcy miejscowości przygotowali ziemię, obornik oraz obrzeża, które stanowią podstawę ogrodu. W drugim etapie sadzono różnego rodzaju zioła, od śródziemnomorskich po te , które można spotkać na polach i łąkach. Podczas ostatniego etapu wykonana została ławeczka oraz biblioteczka Bookcrossingowa gdzie można znaleźć fachową literaturę na temat ziół. Zakątek ziołowy, to miejsce gdzie w ciszy i spokoju można przysiąść i obserwować naturę. Mieszkańcy miejscowości bardzo zaangażowali się przy tworzeniu tego ogrodu i z satysfakcją mogą powiedzieć, że ich praca nie poszła na marne. Gratulujemy !