W ramach projektu edukacyjno-animacyjnego pt. Od pomysłu do publikacji  podczas trwajacego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja,Twoja, Nasza – Biblioteka! odwiedziły nas dzieci klas I i II z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku. Na początku naszego spotkania dzieci zostały poproszone o utworzenie pociągu, każdy dostał swój biblet na przejzd do Biblioteki. Ze śpiewem, okrążyliśmy budynek dookoła poczym weszliśmy do środka. Wspólnie zwiedzaliśmy książnicę zaczynając od wypożyczalni, czytelni oraz działu dla dzieci. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przygladali się książkom na półkach, pytali o różne dostepne pozycje np. czy są książki o kosmosie?, o maszynach rolniczych?. Następnie zaprosiliśmy dzieci na zajęcia literacko – edukacyjne do sali konferencyjnej, gdzie czekał na nich teatrzyk kamisibai z przygodami żółwika Franklina oraz jego przyjaciółmi w książece pt. „Franklin i książka z biblioteki”. Po wysłuchaniu bajki, przeszlismy do zajęć edukacyjnych. Dzieci zostały zaproszone do zabawy pobudzajacej czytanie. Każdy z uczestników otrzymał cztery różnokolorowe karteczki, na których rysował osoby, czynności, przedmioty i miejsca. Gotowe karteczki zostały umieszczone w „bajkowym pudełku”. Następnie każde dziecko wylosowało po jednej kartce każdego koloru. Wykorzystując wylosowane elementy, wymyślały własne historyjki. Tworzenie opowiastek pobudziło wyobraźnię dzieci, dostarczyło wiele radości i wybornej zabawy.

 Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz pani Ani Parzych i Gosi Jaworskiej za pamięć i miłe życzenia wraz z bukietem kwiatów z okazji Dnia Bibliotekarza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *