W sobotę 6 maja odbyły się pierwsze warsztaty w ramach inicjatywy oddolnej realizowane w ramach Programu BLISKO zadania pt. Biblioteka zawsze łączy – „Jak powstaje książka”, którego autorem jest Koło Gospodyń Wiejskich „Dziedziczki” z Łagowa. Warsztaty odbyły się na placu wiejskim w miejscowości Andrzejów. Podczas spotkania omówione zostały działania, które realizowane będą w trakcie projektu.

Każdy z uczestników przedstawił swoje pomysły na książkę, padały różne propozycje od książki kulinarnej, po komiks i kryminał. Następnie każdy z uczestników rozpoczął projekt okładki swojej książki, które będą powstawały na kolejnych warsztatach.