Szkolenie pt. Spotkanie online od A do Z związane było z narzędziami przydatnymi do wykształcenia umiejętności efektywnego prowadzenia komunikacji zdalnej, dzielenia się informacjami, współpracy, prowadzenia spotkań, pracy zdalnej z grupą czy spotkania autorskiego lub konferencji. Warsztaty przeznaczone było dla  bibliotekarzy i partnerów w ramach Programu Blisko, którzy pragnęli rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.

Uczestnicy poznali i przeanalizowali etapy, jakie należy przejść aby zorganizować spotkanie on-line:

• pomysł i scenariusz, ustalenie terminu
  • dobór narzędzi cyfrowych
  • opis wydarzenia , do kogo jest adresowanenp. czy osoby początkujące, czy zaawansowane powinny w nim brać udział
  • publikacja informacji/nabór
  • przygotowanie sprzętu i sali, próba
  • podczas spotkania (moderacja i narzędzia aktywizujące)
  • co po spotkaniu?

W czasie spotkania online uczestnicy dowiedzi sie również, jak samodzielnie przygotować spotkanie na bezpłatnej platformie Jitsi Meet. Natomiast w kuluarach bibliotekarze dzieli się informacjami o programach pomagających uatrakcyjnić zajęcia online takich jak: Mentimeter, MuralJamboardStory Dice czy AnswerGarden.