W ramach inicjatywy oddolnej  Zakątek Ziołowy programu BLISKO 14 sierpnia w Domu Kultury w Rudkach odbył się konkurs na tradycyjny Bukiet Ziołowy z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej.  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o tradycji powiązanej ze świętem Matki Boskiej Zielnej, w szczególności komponowania bukietów z ziół i kwiatów, co wiąże się z propagowaniem wiedzy o ziołach i kwiatach w otaczającym środowisku, postaw proekologicznych, troski o naturę i środowisko oraz ochronę wartości regionalnego dziedzictwa kulturowego. W konkursie uczestniczyło 15 osób, zgodnie z tradycją wszystkie bukiety zostały wykonane z ziół i kwiatów polnych oraz ogrodowych. Wśród wykonanych bukietów wyróżnione zostały  bukiety Marianny Sobania, Krystyny Hołuj i Elżbiety Jasik.