Dzięki uprzejmości dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej Agnieszce Orzeł bibliotekarze i uczestnicy wyjazdu rodzinnego wzięli udział w wizycie studyjnej w tej placówce.  Grupa wysłuchała prezentacji o działalności biblioteki, o działaniach na rzecz lokalnej społeczności, formach edukacji czytelniczo-medialnej, realizowanych projektach, o tym skąd czerpie inspiracje oraz środki finansowe na ich realizację. Biblioteka w Mszanie Dolnej przeszła gruntowną przebudowę w latach 2019-2022 w ramach Programu Infrastruktura Bibliotek, to obecnie nowoczesny budynek dostosowany do potrzeb mieszkańców. Swoją siedzibę znalazły tam lokalne stowarzyszenia i grupy nieformalne. Był to czas dzielenia się dobrymi praktykami i wymiany myśli. Kolejnym punktem wizyty studyjnej było zwiedzanie biblioteki oraz odwiedzenie Zagórzańskiej Izby Regionalnej przy Siedzibie Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Spotkanie w mszańskiej bibliotece było dla wszystkich uczestników ciekawym i inspirującym doświadczeniem.