Ostatnim spotkaniem jakie odbyło się 29 września z cyklu „Regionalne opowieści z dawnych lat” zakończył się projekt Zapomniany przodków świat. Zgromadzeni na nim uczestnicy mieli tym razem okazję wysłuchać historii o starym Grabowie. Prowadząca spotkanie, długoletnia mieszkanka tej miejscowości podzieliła się ze słuchaczami obeszrną wiedzą dotyczącą historii, ciekawych miejsc, ludzi oraz legend związanych z Grabowem nad Wisłą. Pani Natalia opowiadała o powstaniu wsi, o jej dziedzicach, mieszkańcach, którzy w szczególny sposób zasłużyli się społeczności. Opowiadała o zabytkowej kaplicy, szkole i bibliotece podkreślając magię jaką można poczuć odwiedzając jej mury.

logo programów: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury