Inicjatywa przygotowana przez Panią Małgorzatę Jaworską pt. Z Kopernikiem przez galaktyki  to cykl warsztatów edukacyjno – eksperymentalnych oraz artystyczno – plastycznych poświęconych odkrywaniu fascynującego świata nauki poprzez mądrą  i wesołą zabawę.

Ludzie od zawsze pasjonują się tajemnicami kosmosu. Szczególnie tajemniczy wydaje się najmłodszym.  Zatem w ramach realizowanych warsztatów przybliżona zostanie im ta tematyka i postać najwybitniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Zaplanowane zostały tu warsztaty literacko – plastyczne dla uczestników projektu:

  • Kopernik – astronom, który poruszył Ziemię – warsztaty literacko-plastyczne przybliżające postać Mikołaja Kopernika,
  • W pracowni architekta – zegar słoneczny jako element architektury – uczestnicy w grupach będą tworzyli modele zegarów słonecznych,
  • GEOCENTRYZM kontra HELIOCENTRYZM – układ słoneczny przed i po Koperniku (recykling i drukowanie w 3D
  • W pracowni rzeźbiarskiej– płaskorzeźba z wizerunkiem Mikołaja Kopernika – rzeźbienie w glinie
  • Manufaktura gwiazdozbiorów –  zajęcia plastyczne dla dzieci o tematyce około astronomicznej

Przygotowana zostanie wystawa czasowa, która będzie prezentowana w szkole oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku pt. Nazywam się … Mikołaj Kopernik. A Ziemia jednak się kręci.

Przeprowadzone będzie konkurs plastyczny na portret Mikołaja Kopernika oraz konkurs literacki pt. Dzieciństwo Mikołajka –  na opowiadanie.

Realizowanie projektu we współpracy z biblioteką gminną i szkolną przyczyni się również do promocji  tych miejsc, gdzie dzieci bawią się i uczą, rozwijają swoje pasje i kreatywność.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *